KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 6
Ana Sayfa » İş - Ofis » Eğitim » Transkript

Sürüm : 5.2.1.0 Boyutu : 3.54 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : NanoSoft-Kemal Kefeli Eklenme Tarihi : 08-10-2009
PROGRAM HAKKINDA

Transkript programı; üniversite öğrencilerinin transkriptlerini (Not Durumları) kolayca hesaplayabilmesi için yazılmış olan bir programdır.

Türkiye genelinde 92 üniversitenin öğrencileri bu programı kullanabilir. Tüm üniversitelerle %100 uyumluluk garanti edilmemektedir. Program tamamen ücretsizdir; ancak programın tüm özelliklerinden yaralanabilmeniz için, programın içindeki kayıt olma yönergelerini izleyerek sadece birkaç dakika içinde ücretsiz kayıt olabilir ve programı tüm özellikleriyle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kullanımı ve Özellikleri :

 • Parola korumalı kullanıcı hesabı.
 • Kullanıcı Özellikleri (resim, doğum tarihi vb.) ekleyebilme.
 • Programı kurup ilk açtığınızda sizi kullanıcı girişi penceresi karşılayacaktır. Sağ taraftaki Kayıt Ol butonu ile kolayca kayıt olabilir, ardından aynı pencereden giriş yaparak programı tamamen açmış olursunuz.
 • Gelişmiş program güncelleme özelliği mevcuttur. Programı açtığınızda otomatik olarak veya sonradan kendiniz çalıştırarak yapabilirsiniz.
 • Kullanıcı İşlemleri İstatistiği tutma özelliği.
 • Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri.
 • Sorunlu ders listeleme, Sorunlu dersleri raporlama, Not hesaplama bölümü, Kalınan ve şartlı geçilen dersleri listeleme gibi raporlama ve listeleme özellikleri.
 • Msn Messenger tarzı sağ alt köşeden çıkan bildirim mesajları.

  Detaylı/Resimli Kullanım Anlatımı :

  Program hakkında üretici tarafından yapılmış, oldukça detaylı, resimli anlatımı okumak için buraya tıklayıp üreticinin forumuna gidebilirsiniz.

  Sistem Gereksinimleri / Notlar :
 • Programın kurulumuna geçmeden önce lütfen, işletim sisteminizde (XP veya Vista) oturum açtığınız kullanıcınızın Yönetici İzinleriyle çalıştığından emin olun. Değilse yönetici iznine haiz bir kullanıcı ile kurulum işlemine başlamanızı tavsiye ederiz.
 • Kurulumdan sonra, "borlnd.dll dosyası eksik" şeklinde bir hata alırsanız, gerekli dosyayı buradan indirebilirsiniz.

  Transkript Nedir ?

  Not Durum Belgesi (Transkript); öğrenciliğin sürdüğü süre içerisinde, öğrenci isteği üzerine verilen bir çeşit karnedir. Not Durum Belgesinde, öğrencinin o ana kadar kaydolup da not aldığı tüm derslerin son başarı durumları ve ağırlıklı ortalamalar yer alır.
  Birinci yarıyılını okuyan yeni öğrencilerin Not Durum Belgesi istemesi anlamsızdır, zira henüz kaydolup da başarı notu verilmiş hiçbir dersleri bulunmaz.
  Özellikle başarısız dersleri olan öğrencilerin, dönem sonlarında üniversitelerinin sisteminden alacakları resmi Not Durum Belgesinin elektronik ya da onaylı suretlerini arşivlemeleri, ileride kendi durumlarını değerlendirmeleri noktasında fayda sağlar.

  Zararlı İçerik Uyarısı Hakkında Not :

  Programın içerisinde ana pencerede reklam banneri olduğundan ve bu reklamlar program dışına linkler vb. içerdiğinden, bazı güvenlik programları (Ikarus gibi) "AdWare içerikli yazılım" şeklinde uyarı vermektedir.
  Bu konuda; program tanıtımı sitemize eklenmeden önce program üreticisi ile görüşülüp, gereken güvenilirlik bilgisi alınmıştır.

                                       

İş Ofis, Eğitim, Transkript, bedava Transkript, Transkript programı indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: