KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 10

Sürüm : 4.52 Boyutu : 4.4 Mb Kullanım İzni : Süre Kısıtlamalı Dili : Ingilizce Platform : Windows XP/Vista/7 Üretici Firma : : SpyShelter Eklenme Tarihi : 27-08-2010
PROGRAM HAKKINDA

SpyShelter Premium, yeni teknolojiye sahip bir güvenlik yazılımıdır. Günümüzde bilgisayar kullanıcıları sistem güvenliklerini sağlayabilmek için anti-virüs, anti-spyware, anti-trojan, güvenlik duvarı kategorilerinde yazılımlar kullanmakta fakat yeterli olmamaktadır. Bu durumun nedeni korsanlar tarafından yazılmış olan yeni kötü niyetli kodların tanımlanamaması ve mevcut güvenlik yazılımlarının bu zararlıları engelleyememesidir. Diyeceksiniz ki yeni sezgisel (heuristic) tarama özelliği olan yazılımlar bu zararlıları önleyemez mi? Bilindiği üzere sezgisel tarama-tanımlama özelliğine sahip güvenlik yazılımları (NOD32, AntiVir) zararlıların nasıl hareket edeceği, ne gibi işlemler yaparak sisteme bulaşıp, saldıracağını mevcut bir veritabanı üzerinden denetlemektedir. Yani elde bulunan örnekler ile henüz tanımlanmamış olan bir zararlının kötü niyetli bir araç olduğunu tespit edip engellemeye çalışmaktadır. Buraya kadar sorun yok fakat Windows işletim sisteminde korsanların tespit ettiği bir açık için yeni geliştirilmiş olan zararlı bir kodu mevcut veritabanında örneği bulunmadığından engelleyebilmek imkansızdır. İşte bu durumda sistem büyük bir tehlike içine düşmekte ve hiçbir şekilde saldırıyı engelleyememektedir.

SpyShelter Premium yazılımı yukarıda açıklaması yapılan olumsuz durumun önüne geçebilmek için yazılmış olan bir HIPS yazılımıdır.

HIPS Nedir?
HIPS; Host Intrusion Prevention System bçimde İngilizce açılımı olan ve Host Tabanlı İzinsiz Giriş Saptama Sistemi anlamına gelen yeni bir güvenlik teknolojisidir. Bu yeni teknoloji ile sisteminize yapılması muhtemel tüm kötü niyetli girişler tespit edilip engellenmektedir. Yani güvenlik duvarınızı ve diğer güvenlik yazılımlarınızı atlatmayı başaran zararlıları bu korunma yöntemi ile etkisiz hale getirebilmektesiniz. Sistem üzerindeki tüm giriş-çıkışları, izleyen, çalışmakta olan tüm uygulamaları (özellikle gizli çalışanları) gerçek-zamanlı olarak takip eden HIPS günümüzde bir zorunluluk haline gelmiştir.

SpyShelter Premium yazılımını kullanarak tüm casus yazılımlara (spyware), reklam amaçlı yazılımlara (adware), klavye girdilerinizi gizli biçimde kaydeden ve internet üzerinde kullanan klavye günlük tutucularına (keylogger) ve rootkitlere karşı güçlü koruma sağlayabilirsiniz.

Rootkit Nedir?
Rootkitler özellikle bilgisayar korsanları tarafından kullanılmakta olan zararlı araçlardır. Bilgisayar korsanları bu zararlı araçlarla izinsiz olarak giriş yaptıkları ve saldırdıkları bilgisayarlarda kendilerini gizlemekte ve bilgisayar yöneticilerinin kullanım haklarına sınırsızca sahip olabilmektedirler. Ayrıca bilgisayar korsanları rootkitler ile kullanmış oldukları diğer zararlı araçları (truva atları, casus yazılımlar, solucanlar) gizli hale getirerek oldukça sessiz biçimde kişisel ve kurumsal bilgisayar sistemlerine zarar verebilmektedirler. Yani rootkitler hem kendileri gizli olarak sistemde çalışırken hem de diğer zararlı araçların gizlenmesini sağlamaktadırlar.

Editörün Notu: Yukarıdaki açıklamalar ışığında size tavsiyem mutlaka bir HIPS (Host Tabanlı İzinsiz Giriş Saptama Sistemi) yazılımı kullanmanızdır. SpyShelter Premium bu alanda kullanılabilecek başarılı yazılımlardan birisidir.

Ücretsiz Sürümde Olmayan Özellikler:

  • Webcam kayıtlarını tutan araçları engellemez.
  • Ses kaydı yapan araçları engellemez.
  • Ağ casuslarını engellemez.
  • 64-Bit desteği yoktur.

    Kullanım Notu: Yazılımı 14 gün boyunca tüm işlevlerinden sınırsızca yararlanarak kullanabilirsiniz. Bu 14 günün sonunda yazılımı kullanmaya devam edebilmeniz için 24.95 Euro dolar ödeyerek satın almanız gerekmektedir.
SpyShelter Premium indir
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
SpyShelter Premium
SEÇME PROGRAMLAR