KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci :

Sürüm : 4.03 Build 543 Boyutu : 3.99 Mb Kullanım İzni : Ücretsiz / Tam Sürüm Dili : Ingilizce Platform : Windows 2000/2003/XP/Vista Üretici Firma : : Betamax GmbH & Co KG Eklenme Tarihi : 19-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

SmartVoip bilgisayarınız üzerinden, mikrofon ve kulaklık gibi donanımlarınız yardımıyla telefon hatlarına arama yaparak görüşme yapabileceğiniz bir programıdır.

İnternette emsallerine bolca rastlayabileceğiniz bu program da diğerleriyle aynı işi görmektedir.

Bu program da yaptırdığı aramaları kendi firmasının Almanya’daki sunucuları sayesinde internet üzerinden yapmaktadır.

Bu işin Avrupa’daki merkez üssü konumuna gelmiş ülkelerden olan; Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi ülkelerdeki internet altyapısı güçlü firmaların sunucuları üzerinden bu ve bunun gibi programlar vasıtasıyla telefon görüşmesi yaptırması 1990’lı yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır.
Hatta Avrupa’da yaşayan birçok Türk’ün de bu hizmeti yıllardır kullandığını eş, dost ve akrabalarımızdan duymaktayız.
Bu işin daha ileriki aşamalarında ise; hizmetin bir telefon kutusu şekline çevrilmiş, içerisinde internet bağlantısı olan ve telefon gibi numara tuşlanıp arama yapılabilen şekilleri mevcuttur. Ülkemizde de yeni yeni bazı firmalar bahsedilen kutuları satmaya ve kontör kartları şeklinde hizmet vermeye başlamışlardır.

Firmanın arama fiyatları da oldukça uygundur. Program eklendiğinde uygundu, daha sonraki fiyatlarını Görüşme Fiyatları Sayfasından takip edebilirsiniz.

SmartVoip programını bilgisayarınıza kurup, çalıştırdığınızda sizi öncelikle görüşmelerin yapıldığı sunucuya kabul edecek bir kullanıcı adı ihtiyacı karşılayacaktır.

Eğer daha önce bir aşamada üye olmayı başarmışsanız "Mevcut Hesabım Var" seçeneğini, hesabınız yok ve yeni bir hesap açmak istiyorsanız "Yeni Hesap Aç" seçeneğini seçmelisiniz. İstenen bilgileri yazıp, sırasıyla veri kalitesi testi, ses, mikrofon vb. testleri geçip programın ana ekranı olan sayfamızdaki resimdeki ekrana ulaşacaksınız. İsterseniz son ekrandan önce "Otomatik Olarak Giriş Yap" seçeneğini işaretleyerek, programı açtığınızda firmanın sunucusunda hemen oturum açılmasını sağlayabilirsiniz.

Program ana penceresinin sol alt köşesindeki kablosuz ağ bağlantısı göstergesine benzeyen işaret, konuşma esnasındaki internet hattınızın kapasitesi ve kalitesini ifade eder. Sunucuya bağlandığınızda ve konuşma esnasında sunucu ile aranızdaki bağlantı ne kadar yüksek işaretle gösterilirse o kadar rahat ve sorunsuz konuşmalar yapabilirsiniz.

Programı açtığınızda ana pencerenin ortasında beyaz bölgede arama yapabilmek için kredi satın almanızı anlatan "Click here to g oto your account page" mesajını göreceksiniz. Bu linke tıkladığınızda internet tarayıcınızda kredi satın alabilmek için yapmanız gereken 3-5 adımlık yardımcı sayfa açılacaktır.
Arama kredilerinizin ücretini birçok ödeme seçeneği ile yapabilirsiniz.
Örneğin : Visa Kredi Kartı, Visa Electron Banka Kartı, MasterCard/Eurocard Kredi Kartı, PayPal, MoneyBookers, Western Union, Banka Transferi (EFT/Havale) gibi birçok seçenek mevcuttur.

SmartVoip firması kredi ödemelerinde istenmeyen çekimlere karşı önlem olarak; kredi satın alma aşamasında kullanıcı olarak sizden cep telefonu numaranızı isteyerek, ödeme öncesinde bir doğrulama kodunu sms ile gönderip, kredi alma sayfasında bu kodu girmenizi istemektedir. Sizden habersiz kredi kartı bilgileriniz ile kredi alınmaya çalışılsa bile cep telefonunuz bir illegal işleme karşı sizi korumuş olacaktır.

ÖDEME KONUSUNDA ÖNEMLİ NOT : Kredi ödemesi yaparken ekranlarda oldukça dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerde çoğu firmada bulunan "Kredim bittiğinde kredi kartımdan otomatik olarak kredi satın al" gibi bir seçeneği aktif bırakmamanızdır. Bu firmalar uluslar arası hizmet verdiğinden size karşı bir yanlışları olmayacaktır fakat siz yine de sizin rızanız ve isteğiniz olmadan kredi kartınızdan çekim yapılması anlamına gelen böyle bir seçeneği işaretlemeyin.
SmartVoip firması da bu tür sorun yaşanabilecek olaylara karşı kredi alma aşamasında kullanıcı olarak sizden cep telefonu numaranızı isteyerek ödeme öncesinde bir doğrulama kodunu sms ile gönderip kredi alma sayfasında bu kodu girmenizi istemektedir. Sizden habersiz kredi kartı bilgileriniz ile kredi alınmaya çalışılsa bile cep telefonunuz bir illegal işleme karşı sizi korumuş olacaktır.

Programın Desteklediği Diller :
Program Türkçe hariç birçok dili desteklemekte fakat ekranlarında detaylı İngilizce bilgisi kullanılmadığı için programı kullanmanız kolay olacaktır. Yeterli İngilizce bilginiz varsa programın Tools>Edit Language File aşamasından kolaylıkla kendinize Türkçe Dil dosyası yapabilirsiniz.
Umarız sitemiz editörleri vakit bulduğunda programa Türkçe Dil Dosyası çevirir ve sizlerle burada paylaşır.

Kişi Listesi Özelliği :
Programla yapacağınız görüşmelere ait telefon numaralarını tıpkı internet tarayıcıların Sık Kullanılanlar bölümü gibi kaydedebilir, sonraki aramalarınızı Telefon Defteri şeklindeki bu listeden arayacağınız kişiyi seçerek tek tıklama ile kolayca yapabilirsiniz.

SMS Gönderebilme :
Program ile kendi kredinizden düşülmek şartıyla istediğiniz cep telefonuna sms yani kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Arama Geçmişi Kaydı :
Program ile yaptığınız aramalar, telefon numarası, başlangıç zamanı, bitiş zamanı, konuşma süresi ve benzeri detaylarla kaydedilir, ne kadar konuşma yaptığınızı ve maliyet hesabınızı yapabilmeniz için size program ana penceresinde sunulur.

Aranma Durumu Belirleme :
Msn Messenger tarzı durum göstergeleri sayesinde listenizde karşılıklı kayıtlı olduğunuz kişilere seçmiş olduğunuz durumunuzu göstererek Meşgul olduğunuzu veya aranmak istemediğinizde Çevrim Dışı gibi görünebilirsiniz.

Gelişmiş Ayar Seçenekleri :
Programın Options menüsünde bulunan gelişmiş ayar seçenekleri sayesinde arandığınızda hattı belirlediğiniz telefon numarasına yönlendirmeye kadar birçok ayar imkanı mevcuttur.

Asgari Sistem Gereksinimleri :

  • Windows Vista, XP, 2000 (en az SP2 kurulu)
  • 300 MHz İşlemci
  • 128 MB RAM Bellek
  • 10 MB boş disk alanı.
  • Driverları kurulmuş Ses Kartı, Mikrofon, Kulaklık ve/veya Mikrofonlu Kulaklık.
  • Asgari 64 kbit/saniyelik geniş bant internet bağlantısı (Kablolu bağlantı, DSL)
SmartVoip, telefon, internet, iletişim
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
SmartVoip
SEÇME PROGRAMLAR