KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 4

Sürüm : 2.1 Boyutu : 3.46 Mb Kullanım İzni : Süre Kısıtlamalı Dili : Ingilizce Platform : Windows 2000/2003/XP/Vista Üretici Firma : : MusicCut, Inc. Eklenme Tarihi : 19-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

MusicCut; müzik veya video dosyalarınızı küçük parçalara ayırabileceğiniz, bu dosyalar içerisinden parçalar alabileceğiniz bir müzik düzenleme programıdır.

MusicCut; MP3, WMA, WAV, AMR, WMV, AVI, MPG, 3GP, MP4, FLAC, OGG, WMV, MOV gibi çok kullanılan video ve ses dosyası türlerini destekler. Sadece ses dosyalarından değil, video dosyalarından da ses alabilirsiniz.

Programın Genel Özellikleri :

 

 • Büyük müzik dosyalarını küçük parçalara ayırabilirsiniz,
   
 • Sesli videolardan ve müzik kliplerinden ses parçaları alabilirsiniz,
   
 • Zil seslerinizi özelleştirebilir, üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz,
   
 • MP3, WMA, WAV, AMR, WMV, AVI, MPG, 3GP, MP4, FLAC, OGG, WMV, MOV gibi çok kullanılan video ve ses dosyası türlerini destekler.

  Programın Kullanımı :

  Kullanım ile ilgili resimli doküman programın Yardım Menüsünde mevcuttur. Program ana penceresinin üst menülerinden About> Help> How to use adımlarını takip ederek resimli kullanım dokümanına ulaşabilirsiniz.

  Özetle;
   

 • İçerisinden bölüm almak istediğiniz parçayı File> Open ile açın,
   
 • Yüklenen müzikten sonra ekranda belirecek olan müzik düzenleme çizgilerinin üstündeki sarı/turuncu çubuk vasıtasıyla müziği kesmeyi başlatmak istediğiniz yere getirin,
  Veya
  Müziği dinleyerek kesmek istediğiniz yere geldiğinde aşağıdaki butonlardan Pause ile durdurup Pause’un yanındaki butona (Select Start Position) basarak kesme başlangıç yerini işaretleyin,
   
 • Müziği devam ettirip veya işaretçiyle istediğiniz bitiş alanına getirip, bitiş işaretini koyunuz (Select End Position butonu ile), müziği durdurun.
   
 • Sağ alt köşedeki Save butonuna basınız,
   
 • Dosya Kaydetme Penceresinde kesilen parçanız için bir Dosya Adı yazıp, işlemin bitmesini bekleyin.
  NOT : İsterseniz dosya adının altındaki Kayıt Türü kutucuğundan mp3 haricindeki türlerde de (wma, wav, amr) kayıt yapabilirsiniz.
  Eğer herhangi bir ayar yapmadıysanız; kestiğiniz müzik parçası ana müzik parçasının kalitesinde kaydedilerek, kesilen parçayı kaydettiğiniz klasör açılacaktır.

  Asıl parçanız 128 kbps ve 44.100 kHz kalitesinde ise kestiğiniz parça da aynı kalitede kaydedilecektir. Tür değişikliklerinde (mp3 ten amr’ye gibi) denemediğimiz için ne olacağını bilemiyorum ama sanırım program denk kalitede bir seçim yapacaktır.

  Asgari Sistem Gereksinimi :
  Programı çalıştırabilmek için gereken asgari bilgisayar ve donanım gereksinimi aşağıda belirtilmiştir.

   
 • DirectX 8.0 veya üzerini destekleyen Microsoft Windows XP, Windows Vista veya Windows 2000 İşletim Sistemlerinden Biri. (Os)
   
 • Pentium 4 İşlemci (Cpu)
   
 • Asgari 256 MB RAM (Bellek)
   
 • Kurulum için 20 MB boş disk alanı.

  Lisans & Ücret Bilgisi :
  Programın bu tanıtım sürümünü deneme amaçlı kullanıp beğenirseniz, 19.95 Usd. Karşılığında lisans satın alabilirsiniz.

  Kullanım Kısıtlaması :
  Bu tanıtım amaçlı sürümünde kestiğiniz müzik bölümüm sadece yarısını (%50) kaydetmenize izin verilmektedir. Yani kesilen kısım 60 saniyelik ise program size 30 saniyelik kısmını kayıt ettiriyor. Lisans satın aldığınızda böyle bir sınırlama olmadan istediğiniz gibi rahatlıkla işlem yapabiliyorsunuz.

 

MusicCut, müzik düzenleme, ses, video, ses düzenleyici
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: