KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 17

Sürüm : 1.2.5 Boyutu : 651 Kb Kullanım İzni : Full Sürüm Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : Glen Sawyer Eklenme Tarihi : 05-02-2010
PROGRAM HAKKINDA

MP3Gain mp3 dosyalarını insan kulağının nasıl duyacağını belirlemek için analiz eder. Daha sonra mp3 dosyalarını, hepsinin kalite kaybı olmaksızın aynı ses gücünde olması için ayarlar. Bu yol ile, mp3 çalıcı her yeni şarkıya geçtiğinde mp3 çalıcının ses ayarlarına erişmek zorunda kalmayacaksınız.

MP3Gain iki modda işlem görür, Parça ve Albüm:
Parça modu sesi-birbiriyle alakası bulunmayan şarkı topluluğunu seçili ses seviyesine ayarlar. MP3Gain her şarkı için teker teker ses seviyesini hesaplar. Daha sonra da her şarkıyı Hedef Ses seviyesini tutması için düzenler.
Örneğin, diyelim ki 86, 91 ve 89 dB ses gücüne sahip 3 şarkınız var ve onları Hedef Ses seviyesi olan 92 dB seviyesine çıkarmak istiyorsunuz; bunun için Parça Kazancı`nı uyguladınız, bu takdirde parçalar yaklaşık olarak 92 dB seviyesine geleceklerdir.
Albüm modu sesi-birbiriyle alakalı şarkıları içeren kolleksiyon`u (bir CD`de veya "albüm"`de görünürmüşcesine) diğer şarkı kolleksiyonlarına oranla göreceli olarak düzeltir. Albüm kazancını uygulamak CD çalara takılan her bir CD için ses kontrol düğmesini bir kez ayarlamak gibidir. Albümün genel ses seviyesi Hedef Ses`e göre ayarlanır, fakat albümdeki mp3`ler arasındaki ses seviyesi farklılıkları korunur.
Örneğin, diyelim ki 86, 91 ve 89 dB ses gücüne sahip 3 şarkınız var, bu takdirde bu "albüm" `ün genel ses`i muhtemelen 89 dB seviyelerinde olacaktır. Eğer Hedef Ses 92 dB`e ayarlanırsa, sonradan Albüm Kazancı`nı uyguladığınızda MP3Gain tüm bu şarkıların sesini +3 dB arttıracaktır.

Albüm modunda iken, bazı şarkıların sanki bir albümdeymiş gibi diğer şarkılara oranla fark edilir ölçüde sessiz olmasını istersiniz. Bir klasik müzik CD`si çalıyorsanız, flüt solosu olan parçanın, büyük tüm-orkestra final şarkısın`dan daha sessiz olmasını beklersiniz. Albüm modu size tüm bir albümü her şarkının ses seviyesini diğer şarkılara oranla göreceli olarak tutarak düzeltme imkanı verir.

MP3Gain, mp3`ün gerçekte insan kulağına ne kadar yüksek yansıdığına aldırış etmeyerek, mp3`ün en yüksek sınır genliğini baz alarak da değişimler yapabilir.

Bu en yüksek sınır ayarı çoğu ses programının "normalize etmek" `den kastettiği şeydir. Ben "en yüksek sınır" normalizasyonu ve "ses şiddeti" normalizasyonunu ayırt etmek için, en yüksek sınır normalizasyonun`dan söz edildiğinde "maximize" terimini kullanıyorum .
Maximize bir mp3`ü kesilme olmaksızın mümkün olan en yüksek seviyeye getirmek için kullanılabilir. Bu faydalı olabilir, fakat aklınızda bulunmalıdır ki bu mp3`lerinizi aynı ses seviyesine getirmeyecektir. Aslında, bir CD`deki her parçayı maximize ederseniz, orjinalinde sessiz olan bazı şarkılar, orjinali yükses ses içeren bazı şarkılardan daha yüksek bir ses seviyesine gelebilirler.

MP3Gain tamamen bedava`dır [freeware]. Kayıt yok, zaman sınırlaması yok, kullanımı kapalı özellikler yok, can sıkıcı pop-up mesajları veya bunun benzerleri yok. Mp3Gain`in her zaman bir tane güncel versiyonu bulunacaktır ve bu versiyon herkesin özgürce kullanımına açık olacaktır.

Program hakkında ayrıntılı bilgi için Türkçe yardım dosyasını indirebilirsiniz. Bu sayede daha kolay kullanabilirsiniz.


MP3Gain, MP3Gain indir, MP3Gain yükle
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: