KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 7
Ana Sayfa » İş - Ofis » Sektörel » Messenger

Sürüm : 1.0 Boyutu : 51 Kb Kullanım İzni : Süre Kısıtlamalı Dili : Ingilizce Platform : Windows 2000/2003/XP/Vista/7 Üretici Firma : : Kybele Yazılım Eklenme Tarihi : 25-01-2009
PROGRAM HAKKINDA

KyWLMClient ile programlarınıza Messenger altyapısının gücünü katın.

KyWLMClient Windows Live Messenger`in MSNP protokol alt yapısını kullanarak kişiler, bilgisayarlar ve programlar arasında mesaj ve veri alış-verişi imkânı sağlayan bir bileşendir. Yazılım diliyle; COM+ (ActiveX) Component’dir.

Genel Özellikleri :

 • Pek çok uygulama programının ihtiyaç duyacağı paket anahtarlama yapılı haberleşmeyi, Windows Live`ın güçlü, yaygın ve ücretsiz alt yapısını kullanarak sağlar.
 • Çoklu port desteği ve döngüsel mesaj kuyruğu sayesinde birden-çok a ve çoktan-bire bağlantı ihtiyacını tek bileşen üzerinden sağlar.
 • ActiveX Bileşen yapısı ile tüm yaygın Windows uygulama geliştirme araçlarında (VB, NET, Delphi, ASP vb) kolaylıkla kullanılabilir.
 • Windows Live; Microsoft firması tarafından dünya üzerine yayılmış yüzlerce sunucu aracılığı ile yönetilen güçlü bir iletişim alt yapısıdır. Tamamen ücretsiz olan bu servis, abone büyüklüğü ile (Güncel rakamlara göre dünya çapında yaklaşık 700.000.000 kullanıcı) şu anki en büyük iletişim operatörüdür.
  Microsoft Messenger’ın masa üstü ve notebook bilgisayarlarda olduğu gibi, Windows Mobile işletim sistemini kullanan cep telefonları ve bilgisayarlarda da çalışan sürümleri vardır. Ayrıca Symbian gibi kimi Linux temelli cep bilgisayarı/telefonu işletim sistemleri üzerinde yer alan mesajlaşma uygulamalarının çoğunluğu da Msn Messenger protokolünü başarı ile desteklemektedirler.
  Ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren çoğu GSM şirketi de aslında işletim sistemine sahip bir bilgisayar olmayan ancak Java Teknolojisini destekleyen telefonlar için de özel Messenger Client programları hazırlamışlar ve ücretsiz olarak dağıtmaktadırlar.
 • Azaltılmış (Optimize edilmiş) Fonksiyon/Prosedure/Event (Olay) kümesi sayesinde kolayca öğrenilip kullanılabilir.
 • Windows Live Messenger alt yapısına ait hata mesajlarının tamamını destekler.  Lisans & Ücret Bilgisi :
 • Program kullanım kısıtlaması ile sunulmaktadır. Kısıtlamalar; her oturumda toplam 10 adet mesaj gönderme ve alma şeklindedir.
 • Programın lisans fiyatı ise;
  A - Ticari olmayan kişisel kullanımlar için 100.-Usd.+KDV
  B – Ticari ve çoklu kullanımlar için 1.000.-Usd.+KDV
  Şeklindedir.

  Örnek Uygulama :
  Visual Basic 6 diliyle yazılmış örnek uygulama bileşenle birlikte aynı zip arşiv içinde gelir.
KyWLMClient, component, activex
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ: