KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 6

Sürüm : 1.1 Boyutu : 550 Kb Kullanım İzni : Bedava / Reklamlı Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : SadeceSoft Eklenme Tarihi : 16-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

Bilgisayarınızın varolmayan bir sabit diski varmış gibi görmesini ve göstermesini ister miydiniz? İşte bu program tam da bu isteğinizi yerine getirmek biçilmiş kaftan.

Programın temel görevi sizin belirttiğiniz bir klasörü bir sabit disk gibi gösterip "sanallaştırmak", yani sanal bir sürücü oluşturmak.

Programı ilk çalıştırdığınız zaman size klasör menünüze sanal sürücü yaratmanızı kolaylaştıran bir kısayol yerleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Eğer kısayolu oluşturmak için Evet`i seçerseniz bir kısayol oluşacak o saniyeden itibaren bilgisayarınızda kayıtlı olan herhangi bir klasöre sağ tıkladığınızda "SadeceSoft Sanal Sürücü" kısayolunu göreceksiniz. Bu kısayol sayesinde, sadece klasörde sağ tıkladıktan sonra ilgili kısayola tıklayarak, daha sonra programın penceresinden gerekli bir kaç işlemi yaparak sanal sürücünüzü oluşturabilirsiniz. Kısayolu oluşturmamanız halinde bir kaybınız olmayacaktır. Dilediğiniz gibi programı çalıştırarak her zaman dilediğiniz sanal sürücüyü oluşturmaya devam edebileceksiniz.

Programın kullanımı basittir. Açıldığında sizin kafanızı karıştırmayacak kadar kolay bir ekranla karşılaşacaksınız. Öncelikle yapmanız gereken hangi klasörü sanal sürücü yapacağınıza karar vermek. Örneğin masaüstünüzde bulunan bir klasörü sanal sürücü yaptığınız zaman, artık o klasöre Bilgisayarım bölümünden bir sabit disk gibi ulaşabileceksiniz, yani o sürücüye girdiğinizde masaüstünüzde bulunan klasöre giriş yapmış olacaksınız. İkinci aşama olarak sanallaştırılacak klasörü programdan seçtikten sonra bu sanal disk için kullanılacak sürücü harfini seçeceksiniz (bilgisayarda bulunan sabit disk sürücüleri, cd/dvd sürücüleri her zaman bir harf ile temsil edilir. Örneğin C: ve E: gibi. Dilediğiniz sürücü harfini de seçtikten sonra (program kullanmanız için müsait olan sürücü harflerini sizin için listelemektedir.) artık tek yapmanız gereken "Sürücü Oluştur" düğmesine tıklamak olacaktır. Ayrıca oluşturduğunuz bir sanal sürücünün Windows`unuzu kapatıp açtığınızda herhangi bir veri kaybı olmadan otomatik olarak kaldırılmasını isterseniz "Sürücü Oluştur" düğmesine tıklamadan önce "Windows yeniden başlatıldığında oluşturulmuş sürücüleri geri al." seçeneğinin seçili durumda olduğunu kontrol ediniz, bu seçenek seçili durumdayken oluşturulan sürücüler bir sonraki Windows açılışında otomatik olarak kaldırılacaktır.

Ayrıca programın bir özelliği de o güne kadar oluşturduğunuz ve çalışır durumda olan sanal sürücüleri liste halinde göstermesi. Program çalıştırıldığında "Oluşturulmuş Sanal Sürücüler" başlığı altında çalışır durumda olan sanal sürücülerinizi görebilirsiniz.

Oluşturduğunuz bir sürücüyü kaldırmak için ise programı çalıştırmanız, "Oluşturulmuş Sanal Sürücüler" listesinden kaldırmayı istediğiniz sürücünün üzerine tıklayarak seçili hale getirmeniz ve programın en alt kısmında bulunan "Sürücüyü Sil" düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır, program sanal sürücüyü silme isteğinizi sizden onaylamanızı isteyerek olası sorunların da önüne geçer.

Programın kullanım durumu için şöyle bir örnek verilebilir. Eğer bir klasörü ağınızda paylaşıma açmak istiyorsanız ve bunu daha güvenli bir biçimde yapmak istiyorsanız klasörünüzü bir sanal sürücüye dönüştürüp, oluşturulan sanal sürücüyü paylaşıma açmanız güvenlik açısından daha sağlıklı olacaktır. Windows XP sisteminde bazı güvenlik güncellemeleri yapılı olmadığı zaman ağ bağlantısı konusunda çeşitli açıklar meydana gelebilmektedir. Bu güvenlik açıklarının önüne çok az da olsa bu şekilde geçebilir, en azından kendinizi ve verilerinizi daha güvende hissedebilirsiniz.

Yeni Sürümdeki Değişiklikler:

  • Yardım bölümüne üreticiye mesaj gönderme seçeneği eklendi. Bu sayede üretici ile direk temas kurabileceksiniz ve sorularınıza yanıt alabileceksiniz.
  • Reklam sisteminde değişiklikler yapıldı. Böylece reklam sisteminin daha tutarlı çalışması sağlandı.

    Lütfen Dikkat: Program Windows 98/ME/XP/2003/Vista sürümlerinde çalışacak yapıya sahiptir. Ancak doğru ve mantıklı çalışma garantisi yalnızca Windows XP sistemi için verilmektedir.

    Not 2: Windows Vista`da yapacağınız çalıştırma işlemlerinde programı "Yönetici" olarak çalıştırmayı unutmayınız.
1ss Sanal Sürücü, sanal sürücü indir, bedava sanal sürücü
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
1ss Sanal Sürücü
SEÇME PROGRAMLAR