KATEGORİLER
İSTATİSLİKLER
Toplam Kategori : 35 Yeni Programlar : 5 Bugün Güncellenen : 0 Bugün Eklenen : 0 Online Ziyaretci : 9
Ana Sayfa » Sistem Araçları » 1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici » 1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici

Sürüm : 1.1 Boyutu : 548 Kb Kullanım İzni : Bedava / Reklamlı Dili : Türkçe Platform : Windows Tümü Üretici Firma : : SadeceSoft Eklenme Tarihi : 16-09-2009
PROGRAM HAKKINDA

Bu program sayesinde sanal belleğinizin (ram) ve işlemcinizin (cpu) hafızasında gereksiz sebeplerle yer işgal eden programlardan aldıkları sanal belleği geri alabilirsiniz.

Programın çalışma prensibi doldur/boşalt yöntemidir. Sanal belleğinizi verilerle doldurup tekrar boşaltarak kullanılmadığı halde tutulan sanal bellek hafızasının geri kazanılmasını sağlar.

Bu iyileştirme işlemini yaparken bir kaç seçeneğiniz olduğu için programı daha verimli şekilde kullanabiliyorsunuz. Örneğin 3 kademeli olarak sanal belleğinizi iyileştirebilmeniz size zamandan kazandırabilmektedir. Buna örnek olarak bir oyunun kapatıldıktan sonra tuttuğu hafızayı ve bir siteye girildikten sonra tutulan hafızayı söyleyebiliriz, her defasında kapsamlı bir iyileştirme yapmadan hızlıca sanal belleğinizin hafızasının bir kısmını geri kazanmanız mümkün oluyor.

Programın bir başka özelliği da zamanlama ayarıdır. Siz bilgisayarınızda oyuna girmiş bile olsanız, bilgisayarınızda oturmuyor olsanız bile program açık bırakıldığı ve ayarlandığı taktirde sizin için sanal bellek ve işlemci optimizasyonunu belirlenen zaman dilimlerinde gerçekleştirilecektir. (5, 10, 15 dakika seçenekleri mevcuttur.)

Program işlemi yaparken size kademelerini de ortasında bulunan bir çubuk yardımıyla aktarmaktadır, böylece doldur/boşalt yapan işlemleri takip edebiliyorsunuz.

Programın işlemcide çalışan uygulamalara öncelik atama özelliği de mevcuttur. Bu sayede uzun süre sanal belleğinizde değişiklik almayan uygulamaların işlem önceliği düşürülerek çalışan uygulamaların daha yüksek bir performansla çalışması sağlanıyor. Ayrıca tekrar işleme geçen uygulamalar tekrar öncelik listesinde değişikliğe uğrarlar. Bilgisayarınızda çalışan uygulamalar programın en alt kısmındaki bölümde size liste halinde sunulmaktadır.

Programın görevini yerine getirebilmesi için 3 iyileştirme seçeneğinden birini seçip (iyi iyileştirme, sağlam iyileştirme, mükemmel iyileştirme) "İyileştir" düğmesine basmanız yeterli olacaktır.

Yeni Sürümdeki Değişiklikler:

  • Yardım bölümüne üreticiye mesaj gönderme seçeneği eklendi. Bu sayede üretici ile direk temas kurabileceksiniz ve sorularınıza yanıt alabileceksiniz.
  • Reklam sisteminde değişiklikler yapıldı. Böylece reklam sisteminin daha tutarlı çalışması sağlandı.
Sanal Bellek, İşlemci İyileştirici
Bu Program İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?<
ADINIZ: MAİL:
MESAJINIZ:
1ss Sanal Bellek & İşlemci İyileştirici
SEÇME PROGRAMLAR